Przygotowanie do matury, które nie męczy!

Matura z historii otwiera drzwi do wielu interesujących i kształcących kierunków studiów. Jednak wcześniej należy zdać egzamin maturalny z tego przedmiotu na odpowiednio wysokim poziomie. Co pomoże nam w przygotowaniach? Przede wszystkim podstawowe pomoce naukowe, takie jak: podręczniki, lektury polecane przez nauczycieli, testy w formie online, kursy, korepetycje czy w końcu repetytorium maturalne historia. Co jeszcze ułatwi nam zdobywanie historycznej wiedzy?

Nie siedź cały czas w domu

Wprowadzenie do swojego życia codziennego nawyku, chociaż kilkunastominutowej nauki do matury jest bardzo ważne. Warto jednak pamiętać, że aby szybko nie zniechęcić się do monotonnego i powtarzalnego zdobywania wiedzy, warto takie sesje naukowe urozmaicić. Jak to zrobić? Możemy postawić na jeden z popularnych ostatnio szybkich kursów online lub wybrać klasyczną wersję w postaci wizyt u doświadczonego korepetytora z historii. Ciekawym rozwiązaniem jest także nauka w większych grupach, która opiera się na wymianie zdobytych przez każdego informacji.  

Odrobina rozrywki

Aby uatrakcyjnić przygotowania maturalne, dobrze jest wpleść do naszej nauki odrobinę elementów rozrywkowych. Te pojawić się mogą w postaci zabawnych quizów, fiszek z ciekawostkami historycznymi czy rywalizacji ze znajomymi (każdy z nas wypełnia ten sam test, wygrywa ta osoba, która zdobyła najwięcej punktów). Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, przygotowania do matury z historii warto rozpocząć odpowiednio wcześniej.

Jak przygotować się do matury z historii, aby zdać ją na wysokim poziomie:

– skup się na swoich mocnych stronach i na ich podstawie ułóż plan nauki,

– dostosowuj strategię zdobywania wiedzy do aktualnego poziomu umiejętności,

– zastanów się, co sprawia ci największą trudność w nauce historii,

– postaw na zróżnicowanie w trakcie przygotowań maturalnych,

– część czasu poświęć na samodzielną naukę, a część na naukę w grupach,

– zastanów się, czy korepetycje lub szybki kurs historii online nie są dla ciebie.

About the Author

You may also like these